Велика радянська енциклопедія

Вспузиріться - це ... Що таке вспузиріться?

Вспузиріться

ВСПУЗИРІТЬСЯ -рітся; св. (МСВ. також пузиритися). Розм. Роздутися бульбашкою (бульбашками). Фарба на стінах вспузирілась і стала обсипатися. Спідниця вспузирілась від вітру. ◁ Вспузиріваться, -ается; НСВ. Енциклопедичний словник. 2009.

Читати Далі
Чис. 35: 33 - це ... Що таке Чис. 35: 33?

Чис. 35: 33

Не збезчестите землі, на якій ви [будете жити] ; бо кров вона безчестить Край, і Краєві не прощається пролита в ньому, як тільки кров'ю її пролив. Побут. 9: 6 3Цар. 2: 31 Мат. 26: 52 Біблія. Старий і Новий заповіти. Сіноідальний переклад. Біблійна енциклопедія. . арх. Никифор. 1891.

Читати Далі
ВЕЛИКА ОПЕРА - це ... Що таке ВЕЛИКА ОПЕРА?

ВЕЛИКА ОПЕРА

ВЕЛИКА ОПЕРА - 1) багатоактна опера 2)] Оперний жанр, що склався у Франції в 20-х рр. 19 в. ; відрізняється монументальністю, драматизмом, героїчним пафосом, романтичної барвистістю, декоративністю, використанням великих оркестру і хору, включенням балетних номерів. Великі опери створювалися головним чином на історичні сюжети.

Читати Далі
Ваніль - це ... Що таке ваніль?

Ваніль

ВАНИЛЬ -і; ж. [Франц. vanille] 1. Тропічний завод сем. орхідних з плодами, що містять ароматичні речовини. Плоди ванілі. 2. собир. Сушені плоди цієї рослини, що використовуються в кулінарії і парфумерії. Булочки з ваніллю. ◁ Ванільний, -а, -е. В-ая паличка. В. запах. В перші сухарі, сушки (з додаванням ванілі).

Читати Далі
Олександрія - це ... Що таке Олександрія?

Олександрія

Александр'ія (Діян. 18: 24; Діян. 27: 6; Дії. 28: 11) - знамените місто в Єгипті, заснований Олександром Великим в 332 г. до-РХ , який був в ньому і похований. Розквітлий при перших Птоломея (3 в. до-РХ ), місто став світовим центром торгівлі, науки і релігії. У ньому з'явилися перші Музеум - сховища і виставки творів образотворчого мистецтва (муз), в ньому виникла перша школа (академія), найбільш яскравими представниками якої були Філон Олександрійський (прихильник іудаїзму) і Климент Олександр

Читати Далі